Електронний аукціон

Електронний аукціон – це метод закупівлі, при якому клієнт і підрядник взаємодіють в режимі онлайн, а переможцем стає учасник, який запропонував найнижчу ціну для виконання контракту. Замовники обмінюються не паперовими, а електронними документами. Якщо у вас є електронний підпис і ноутбук, це дозволяє взяти участь в аукціоні в будь-якій точці світу.

Ринок землі працює понад 100 днів. Перші чотири місяці відкритих торгів продемонстрували всі проблемні питання, що виникають у учасників ринку, і всі метаморфози, які виникають у існуючих правилах і процедурах.

Державна електронна торгова система Прозорро. З продажу відбувся перший земельний аукціон. Станом на 8 листопада в системі оголошено 510 аукціонів із загальним бюджетом 245 млн грн. Площа земельної ділянки, вилученої на аукціон, становить приблизно 2,3 тис. га.

Цікавим фактом є те, що першою була продана ділянка площею 0,23 га, розташована на території Кам’янко-Бузької міської ради Львівської області.

Щоб його отримати, у протистоянні зійшлися лише троє учасників, один з яких запропонував найвищу ціну за землю, переміг своїх суперників. Під час аукціону стартова ціна зросла більш ніж у 4 рази – з 704 тис. до понад 3 млн. грн.

На земельній ділянці планується будівництво торгових будівель та їх утримання. Після закінчення аукціону переможець підписує протокол аукціону, договір купівлі-продажу та перераховує організаторам необхідну суму за придбану земельну ділянку. Того ж дня була здана в оренду земля площею 1,3 га в Дрогобичі. Протягом 3 років міськраді виплатять понад 227 тис. грн. на кожен рік. Переможці стали такими за результатами акредитованої системи Prozorro.

Хто найбільше продав земельних ділянок?

Особливо енергійними щодо пропозицій оренди були Одеська, Черкаська, Кіровоградська, Львівська, Чернівецька області, а з продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення – Київська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Чернівецька.

22 вересня Кабінет міністрів затвердив постанову про продаж землі за допомогою електронних торгів, а також затвердив норми їх виконання.

В Україні відбулися перші конкурси з продажу прав оренди та земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Дізнатися більше ви можете за посиланням sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel.

Там повідомляють, що першою з молотка пішла земельна ділянка несільськогосподарського призначення площею 0,23 га, що належить Кам’янсько-Бузькому міському управлінню у Львівській області. Взяли участь троє учасників. Зростання стартової ціни було колосальним – від 704 тис. грн. до понад 3 млн. грн.

Паралельно з аукціоном зросла можливість оренди землі несільськогосподарського призначення площею близько півтора гектарів у Дрогобичі. Переможець зможе користуватися землею протягом 3 років за 227 тис. грн. на рік.

У прес-службі зазначили, що з листопада заявки ростуть, як гриби після зливи – за сім днів їх кількість склала 104.

Особливості електронного аукціону

Беручи участь в електронному аукціоні, зверніть увагу на наступні основні моменти: час, що залишився до закінчення аукціону, і етап аукціону. Розмір аукціону суворо визначений законом – піввідсотка від початкової максимальної вартості замовлення. Кожного разу учаснику дається 10 хвилин на роздуми, чи не виступати з пропозицією щодо зниження ціни.

Учасник відкритого аукціону не має права подавати договірну цінову пропозицію, рівну або більшу за пропозиції, подані учасниками аукціону раніше, а також пропозицію ціни договору, рівну нулю. Учасник також не може подавати пропозицію за ціною контракту, нижчою за поточну мінімальну ставку за контрактною ціною, зменшеною на етапі аукціону.

Аукціон вважається закритим, якщо через 3 и після подання найнижчої ставки ніхто не подав більше ніж переможну ставку. Протягом кількох хвилин система механічно формує протокол із торговими висновками, де вказуються найкращі ставки. Усі учасники приховані під номерами.

Лише після аукціону клієнти отримають другу частину заявок, з яких дізнаються, які компанії під якими номерами приховані. За результатами розгляду других частин заявок визначається переможець, якому надсилається державний контракт. Його необхідно підписати в електронному вигляді протягом визначеного терміну.

Також необхідно забезпечити гарантію договору. Його розмір становить до 30% від початкової максимальної договірної ціни. Цю суму можна перерахувати на непостійний рахунок. Прийняти участь у прозорих торгах ви можете прямо сьогодні.