Яке майно можна придбати в ProZorro

Один з варіантів, яким чином може реалізуватися майно – це електронні аукціони. На сьогодні, звичайні перемовини та прямі домовленості вже не є настільки популярними, якими вони були раніше. Все більша кількість людей активно розглядає варіант з продажом майна в форматі торгів. Те ж саме стосується і звичайних користувачів, які зацікавлені в купівлі майна, але не мають бажання витрачати на нього всі свої кошти.

Варто зазначити, що брати участь в таких торгах на електронних майданчиках варто лише у випадку, якщо ви впевнилися в тому, що мова йде саме про акредитований сервіс. Щоб більш детально ознайомитися з актуальними оголошеннями і дізнатися, як вони повинні виглядати, ви можете перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/tehsyre-dlya-ptp-iz-sosny-kupit-na-onlajn-ploshadke-tb-ueb. Саме тут ви зможете знайти багато корисної інформації про те, якими повинні бути торги. 

Українська енергетична біржа на сьогодні є одним з тих майданчиків, що може слугувати хорошим прикладом надійного та перевіреного ресурсу.

Які види майна можна купувати через систему ПроЗорро

Почати варто з того, що на електронних майданчиках ви можете знайти величезний перелік майна. Якщо мова йде саме про акредитований ресурс, то на ньому будуть активно з’являтися оголошення зі всієї країни, що дозволяє обрати майно, що буде відповідати безпосередньо вашим критеріям.

  1. Муніципальне майно —  сюди можна віднести ті об’єкти та предмети нерухомості, що раніше належали комунальним установам. Це можуть бути певні будівлі, гаражі, відкриті та закриті приміщення, склади, земельні ділянки та інші об’єкти. Для зручності, завжди можна скористатися фільтром і відсортувати лоти за рівнем зацікавленості;
  2. Комерційна нерухомість – дуже часто через систему ПроЗорро можна знайти вільні приміщення, які можна активно використовувати для ведення бізнесу. Це може бути територія під відкриття ресторану, майстерні або ж будь-якого іншого закладу;
  3. Банківське майно – це один з найбільш цікавих розділів, що дозволяє учасникам поборотися за майно, яке було конфісковано у збанкрутілих банківських установ. Це можуть бути якісь технічні об’єкти, або ж навіть приміщення, споруди й інші глобальні об’єкти, яким можна знайти використання в інших сферах діяльності;
  4. Промислові об’єкти – це одна з найбільш глобальних категорій, тому що на лот можуть виставляться майстерні, заводи, фабрики й навіть шахти. Сюди ж можна віднести сільськогосподарські об’єкти та навіть інженерні споруди, що можуть виставлятися на аукціон з метою отримання прибутку;
  5. Неліквідне майно – досить часто, організаторами таких лотів є комунальні установи, які зацікавлені в тому. щоб позбавитися від будівельних комплексів, будівель, складів , транспортних засобів та інших об’єктів, що потребують постійного фінансування, але не приносять ніякої вигоди.

Якщо говорити про загальні категорії, то перелік майна, яке можна зустріти на електронних майданчиках в системі ПроЗорро буде виглядати саме таким чином.

Не важко здогадатися, що на торгах можна знайти різне майно, це може бути: електроніка, земельні ділянки, нерухомі об’єкти, енергоресурси й так далі. Для більш детального ознайомлення зі всіма лотами, потрібно шукати інформацію безпосередньо на електронних майданчиках.

Що потрібно знати про встановлення кроку в електронному аукціоні

Один з важливих моментів, який потрібно брати до уваги всім користувачам при участі в торгах – це мінімальний крок в аукціоні.

Варто брати до уваги той момент, що він може відрізнятися і є декілька варіантів такого кроку, що виглядають наступний чином:

  • Плаваючий – такий тип полягає в тому, що вже з самого початку є певні відсоткові обмеження, за які не можна виходити учасникам торгів;
  • Фіксований – за основу береться середній показник на рівні 5%, якщо брати до уваги початкову вартість лоту;
  • Зменшення кроку – такий варіант дозволяє мінімальному кроку самостійно знижуватися у випадку, якщо немає пропозицій, які б відповідали початковим умовам.

Якщо говорити про відкриті торги, які вважаються найбільш популярними та перспективними, то за їх основу зазвичай береться плаваючий крок. Саме такий формат кроку є найбільш зручним та ефективним, як для однієї, так і для іншої сторони. 

Відповідно, обмеження можуть стосуватися не лише відсотків, але й конкретної суми пропозиції, що є досить цікавим моментом.

За схожим принципом встановлюється і час проведення торгів, який в різних лотах може відрізнятися. Багато залежить від самого замовника, який має право обрати часові рамки, протягом яких будуть проводились торги. Саме тому, зі всіма цими моментами краще ознайомитися якомога раніше.